Vítám vás

Vítám vás na stránkách homeopatpetr.cz.  Lidé mají různé důvody proč se zajímat o homeopatii. Pro někoho je homeopatie slovo, které budí pozdvižení a rozruch, pro jiného příslib naděje vymanit se z okovů možná „banálních“, leč opakujících se nesnází, pro dalšího důvod opozice a sporu o jejím fungování. Kdo si účinky homeopatie ověřil na sobě samém, přijme ji často jako systém možné péče o zdraví.

Přijetí homeopatie

Ať je postoj různých lidí k homeopatii jakýkoli, jsem si jist, že je to tak správně. Podobně jako není „člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem“, nemůže to učinit ani homeopatie. Stejně jako u jednotlivých lidí převažuje náklonnost buď k matematice, nebo jazykům, či přírodopisu, zeměpisu, sociálním vědám apod., tak i homeopatie má své příznivce i oponenty. Rozmanitost kombinací lidské mysli a vědomí i nevědomí je obrovská. Proto tolik názorů a „pravd“. Bude to tak i po další věky, dokud lidé nedosáhnou sjednocení v Duchu. Pro tuto chvíli nezbývá jiná možnost, než takovou rozmanitost názorů přijmout, ale respektovat a rozvíjet i ten svůj.

Souběžná péče

Principy a zákonitosti, o kterých si budeme povídat, fungují na naší matičce Zemi od nepaměti, navzdory tomu, že obor homeopatie je relativně mladý systém péče o zdraví. Volba péče o vlastní zdraví je záležitost každého z nás. Nepatřím mezi homeopaty, kteří protěžují jen homeopatii. Obory jako Antroposofie, Ayurvéda, Neuropatie, Chiropraxe, Osteopatie, tradiční čínská medicína, hathajóga, sportovní aktivity, masáže, aromaterapie a využití účinků koření mohou být prospěšným doplňkem ke komplexní homeopatické péči. Rovněž konvenční medicína se svými objevy i praxí má v lidské společnosti své nezastupitelné místo.

Homeopatie jako služba člověku

Homeopatie přichází se svou službou člověku, zvláště ve zvládání vleklých, tedy chronických, nebo opakujících se potíží. Zde homeopatie představuje jednu z nejúčinnějších možností přijetí vlastní odpovědnosti a vypořádání se s často opakujícími potížemi. V homeopatii se vždy jedná o vyvažování energií těla – mysli – emocí. Proto je efektem homeopatické péče stav vnitřní rovnováhy – homeostaze. Cesta k této rovnováze může být někdy bouřlivá. Ve stavech, které nevyžadují zásah konvenční medicíny, se rovnováha dostaví vždy. Proto je nutné vlastní pevné rozhodnutí k řešení svých potíží pomocí homeopatie. K rozhodnutí potřebujete seriosní informace vedoucí k pochopení.  Tyto se vám pokusím předložit na stránkách homeopatpetr.cz.

Přeji vám dobré žití s homeopatií.

S úctou a láskou váš homeopatpetr.cz