Jakou cestu si vybrat?

Jakou cestu si vybrat ke zkušenosti s homeopatií? Využít homeopatickou lékárničku, užívání bylinných tinktur, nebo přijmout homeopatické poradenství? Záleží na tom, co potřebujete řešit, například:

  • Nemám potíže a chci zvolna proniknout do účinků homeopatie. Pořídím si domácí homeopatickou lékárničku. Při bolístkách, které se rozhodnu ošetřit sám, použiji homeopatika.

Homeopatická lékárnička

  • Cítím nepřiměřenou únavu, nebo trpím příznaky, které ještě nevyžadují odbornou pomoc. Pokusím se oživit své metabolické funkce užíváním bylinných tinktur nebo nízkých potencí homeopatik. Jak na to?

Celková oslabení

  • Nechci/nemohu nic studovat, mám více potíží a běžné postupy mi nepomáhají.  Rozhodl/a jsem se pro homeopatii. Dohodnu si konzultaci s homeopatem.

Homeopatické poradenství

  • Neumím se rozhodnout, zkouším více metod a střídám je. Při řešení svých potíží střídám přírodní doplňky s chemickými léčivy koupenými v lékárně, i léčivy předepsanými lékařem. Doporučení: „V TAKOVÉMTO PŘÍPADĚ VÁS PŘED POUŽITÍM HOMEOPATIE VARUJI“. Homeopatie je spolehlivá v případě respektování homeopatických principů a pravidel. Přílišná koketnost s množstvím dalších, mnohdy protichůdných metod, může vyvolat nepříjemné a intenzivní reakce, ve kterých se sami těžko vyznáte.

Obranné reakce a homeopatie